اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

دلایل سوختن هارد گوشی

دلایل سوختن هارد گوشی

دلایل سوختن هارد گوشی

به طور کلی علت خرابی و سوختن هارد گوشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل در میان تمام تلفن های همراه مشترک هستند.

زمانی که باتری گوشی زیر ۲۰ % ظرفیت شارژ است . اقدام به ریست فکتوری یا ریست معمولی نکنید، چرا که در این حالت عمل خواندن و نوشتن به ولتاژ بیشتری نیاز دارد و این کار سبب میشود که بهhard گوشی ولتاژ مناسبی نرسد و در عملکرد آن اختلال ایجاد کند.پس همیشه توجه داشته باشید که باطری گوشی بالای ۷۰ یا ۸۰ % شارژ بهینه داشته باشد.

ضربه خوردگی و آب خوردگی نیز یکی ازعلت های سوختن هارد گوشی میباشد.زمانی که گوشی ضربه یا آب میخورد ولی مدتی کار میکند ولی یک دفعه و بی دلیل خاموش می شود، بی شک هارد گوشی سوخته است و باید تعویض شود.اثرات منفی ناشی از ضربه خوردگی و آب خوردگی گوشی، هرگز از همان ابتدا مشخص نمی شود.

استفاده از شارژر های غیر استاندارد هم یکی دیگر از علت های سوختن آی سی هارد و آی سی تغذیه گوشی است. همه ی گوشی ها برای شارژ شدن باتری از یک آمپر خاص استفاده میکنند که فقط مختص همان گوشی است. همه ی شارژ های امروزی که ما از آنها استفاده میکنیم روی اکثر مدل ها جواب می دهند و در حین شارژ فشار زیادی را به گوشی تحمیل میکند.برای شارژ هر گوشی قویا توصیه می کنیم از شارژر اصلی(اورجینال) و استاندارد همان مدل استفاده کنید

موارد تشخیص خرابی هارد:یکی از موارد خاموشی هارد این است که هنگام کار کردن با گوشی خود به خود خاموش می شود ولی باز هم به قطعیت نمیتوان گفت که ایراد از هارد می باشد

گوشی روشن شده و روی لوگوی کمپانی می ماند که راه حل اول آن فلش کردن توسط افراد متخصص می باشد و راه حل دوم تعویض هارد می باشد

در برند htc گوشی روی لوگو می ماند و هفت بار ویبره می زند.

گوشی روشن می باشد ولی امکان ریختن اطلاعات و یا برداشتن اطلاعات از گوشی امکان پذیر نمی باشد.

نکته: اگر گوشی دارای cpu mtk باشد فلش قبول نمی کند و آمپری که با منبع تغذیه نشان می دهد حدودا بین ۱۰-۱۵ صدم آمپر می باشد و بعد از آن آمپر صفر می شود.

نکته: اگر گوش دارای cpu qualcomm باشد آمپر بین ۵ تا ۱۵ صدم آمپر می باشد و ثابت می ماند که رنج آمپر بسته به نوع گوشی متفاوت است.

امیدوارم براتون مفید باشه .
درصورتی که ازاین مقاله ویا مقاله های دیگر سایت مشکلی داشتید و حتی هرمشکل سخت افزاری ونرم افزاری  ، در قسمت پرسش ها ، سوال خودرا مطرح کرده تا همکاران ما دراسرع وقت به شما پاسخ دهند.
https://poweric.ir/ سایت خرید و فروش محصولات
https://fixgsm.ir/ سایت آموزش مجازی تعمیرات موبایل

درباره mohadese.salatin

ارسال یک پاسخ