اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

بررسی کارکرد USB Type-C

بررسی کارکرد USB Type-C

USB TYPE-C چیست و کاربرد ان چگونه است؟

USB-C استاندارد در حال ظهور برای شارژ و انتقال داده است. در حال حاضر ، این دستگاه در دستگاه هایی مانند جدیدترین لپ تاپ ها ، تلفن ها و تبلت ها قرار دارد و با توجه به زمان خاص ، تقریباً به همه چیزهایی که در حال حاضر از اتصال USB قدیمی تر و بزرگتر استفاده می کنند ، پخش می شود.

USB-C دارای یک کانکتور جدید ، کوچکتر است که قابل برگشت است ، بنابراین وصل کردن آن راحت تر است. کابل های USB-C می توانند قدرت قابل توجهی بیشتری داشته باشند ، بنابراین می توان از آنها برای شارژ دستگاه های بزرگتر مانند لپ تاپ استفاده کرد. آنها همچنین دو برابر سرعت انتقال USB 3 را در ۱۰ گیگابیت بر ثانیه ارائه می دهند. در حالی که با کانکتورها قدیمی سازگار نیستند ، استانداردها وجود دارند ، و با مبدل می توان از آداپتورها با دستگاههای قدیمی استفاده کرد.

اگرچه مشخصات USB-C برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ منتشر شد ، اما دقیقاً در یک سال گذشته که این فناوری به وجود آمده است. اکنون شکل گرفته است که جایگزین واقعی نه تنها استانداردهای USB قدیمی بلکه استاندارد های دیگر مانند Thunderbolt و DisplayPort است. تست حتی در کارهایی است که می توانید استاندارد جدید صوتی USB را با استفاده از USB-C به عنوان جایگزینی بالقوه برای جک صوتی ۳٫۵ میلی متری استفاده کنید . USB-C از نزدیک با سایر استانداردهای جدید بهم پیوسته است ، مانند USB 3.1 برای سرعت بیشتر و تحویل USB USB برای بهبود قدرت انتقال از طریق اتصالات USB.

 

آیا می توان هر دستگاهی را با type-c شارژ کنیم ؟

MacBook جدید و Chromebook Pixel جدید اپل هر دو از درگاه های USB-C به عنوان درگاه شارژ خود استفاده می کنند. USB-C می تواند پایان همه کابل های شارژ لپ تاپ اختصاصی را هجی کند ، و همه چیز از طریق اتصال USB استاندارد شارژ شود . حتی می توانید از امروز یکی از آن دسته از باتری های قابل حمل را که از امروز تلفن های هوشمند خود و سایر دستگاه های قابل حمل را شارژ می کنید ، لپ تاپ خود را شارژ کنید . شما می توانید لپ تاپ خود را به یک صفحه نمایش خارجی متصل به یک کابل برق وصل کنید ، و آن صفحه نمایش خارجی لپ تاپ شما را شارژ می کند زیرا شما از آن به عنوان یک صفحه نمایش خارجی استفاده کرده اید – همه از طریق یک اتصال USB USB Type-C.

هرچند حداقل در حال حاضر یک صید وجود دارد. فقط به این دلیل که یک دستگاه یا کابل از USB-C پشتیبانی می کند ، لزوماً به معنای پشتیبانی از USB PD است. بنابراین ، باید مطمئن شوید که دستگاه ها و کابل های خریداری شده از USB-C و USB PD پشتیبانی می کنند.

مقایسه سرعت انتقال دیتا  USB 2 .USB 3

سرعت انتقال در USB 2 حدود ۵ گیگابایت بر ثانیه است . این در حالی است سرعت انتقال در  USB 3  دو برابر یعنی ۱۰ گیگابایت بر ثانیه است .

درباره ali aghasizadeh

ارسال یک پاسخ