اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

افزودن سوال

شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

OEM UNLOCK

OEM UNLOCK

قفل OEM چیست ؟

بحث قفل OEM یکی از مباحث مطرح در انجمن های سیستم عامل اندروید است. امروز درهمراه آی سی وب قفل OEM را به شما معرفی کرده و روش های باز کردن آن و فعال کردن OEM Unlock را در اندروید معرفی می کنیم. حتی اگر گوشی و نسخه اندروید مورد استفاده شما این قابلت را نداشته یا مخفی باشد، راه کار هایی را هم برای این موارد بررسی خواهیم کرد.

?What is OEM and How to Enable OEM Unlocking on any Android Device

از قابلیت قفل OEM برای جلوگیری از آنلاک شدن بوت لودر و نصب کاستوم رام ها استفاده می شود.این گزینه در برخی از نسخه های اندروید و گوشی ها به راحتی در دسترس اما در برخی دیگر به راحتی نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

OEM چیست؟

OEM Unlock گزینه ای است که در گوشی های اندرویدی (سیستم عامل نسخه ۵ و بالاتر) قرار داده شده. با فعال کردن OEM Unlock در تنظیمات گوشی، شما می توانید قفل بوت لودر را باز کرده و اقدام به نصب کاستوم رام و.. کنید. این گزینه در تنظیمات گوشی همراه و در قسمت Developer Options در دسترس است.
روش فعال کردن گزینه OEM Unlock در اندروید های ۵، ۶ و ۷ : 
برای فعال کردن قفل OEM سامسونگ و.. ابتدا به تنظیمات گوشی بروید.

وارد قسمت About Device شوید.

حال رو به پایین اسکرول کرده و Build Number را پیدا کنید. شما باید ۷ مرتبه به صورت سریع و پشت سر هم روی این گزینه ضربه بزنید.

با این کار شما پیام You are Now a Developer را در صفحه می ببینید.

مجدد به صفحه اصلی تنظیمات برگردید. این بار باید گزینه Developer Options را ببینید که به تنظیمات گوشی شما افزوده شده است.

روی Developer Options تپ کرده و آن را فعال کنید. سپس دنبال گزینه OEM Unlocking باشید و آن را هم فعال کنید.

به همین راحتی شما قفل OEM را در اندروید خود باز کردید.

درباره mohadese.salatin

ارسال یک پاسخ